ברית מילה או איבר שלם? גונן על הילד

גונן על הילד

כול ההורים למעט מקרים יוצאי דופן רוצים בטובת ילדיהם, אך האם יתכן שלמרות רצון זה כהורים אנו יכולים להיכשל, או לטעות בטעותם של אחרים?

לצערי התשובה לשאלה היא, כן, לצערנו אנו טועים לעתים עקב חוסר ניסיון או חוסר ידע או עקב השפעות לא רצויות, ובנושא ברית המילה לדעתי יש דעות שגויות המתרוצצות באינטרנט.

ולשאלה, ברית מילה או איבר שלם? הבסיס לתשובה טמון בבסיס ההבנה והאמונה שלנו, האם אנו מאמינים שהיקום נוצר כתוצאה מפיצוץ או שיש יד מכוונת בבריאת העולם? האם אנו חושבים שיד המקרה גרמה שעם ישראל חי וקיים למרות כול הרדיפות, או שיש בכך השגחה פרטית. האם במקרה שבנו לארצנו, או זה היה פשוט תהליך הגיוני בהקמת המדינה או שגם כאן מעורבת ההשגחה? האם התורה אמתית או בלוף? האם אברהם אבינו (שהשפיע על כול העולם דאז להאמין בבורא אחד, אברהם אבינו שכתב את ספר היצירה המכיל את סודות בריאת היקום) היה אדם חסר אופי וידע, ובמעשה של טיפשות וחוסר אחריות ערך לעצמו ובני ביתו את ברית המילה?

במידה וחשוב לך להעניק את המיטב לילדך, חשוב שתחקור, תלמד ותענה לעצמך על שאלות אלו, ולא רק לימודים של האסכולה האקדמית, כי אם גם לימוד מעמיק של היהדות.

על פי היהדות האדם שלם לאחר ברית המילה! הערלה היא פיסת עור מיותרת שהתווספה לאחר חטא אדם הראשון!  וכן יש צורך לגונן על הילד, מהיצר הרע של עצמו ומתאוות יתר!

לגבי השאלה האם יש בורא, והאם יש השגחה, כדאי ללמוד בסבלנות ובעיון את הפרק הראשון בספר חובת הלבבות של רבנו בחיי. ולגבי כול השאלות כדאי ללמוד את תורת הקבלה!

להסבר נוסף לחצו כאן