התנגדות לברית מילה

בשנים האחרונות גברה מעט תופעת המתנגדים לביצוע ברית המילה כהלכתה. עולים טיעונים שונים מדוע לא כדאי לבצע את הברית והדבר מזכיר לי את סיפור קורח ועדתו.

קורח היה אדם חכם, היה משכיל, היה עשיר, היה בעל מעמד בדורו דור יציאת מצרים, היה בעל תפקיד חשוב בתור לוי במשכן.  ולמרות כל זאת הדבר לא הספיק לו והוא יצא במחלוקת גדולה נגד משה ואהרון. למחלוקת זו הוא גרר עוד 250 אנשי שם…  ובסופה של המחלוקת הוא ועדתו שלמו מחיר כבד.

מדוע קורח טעה?  כותבים המפרשים על התחלת הפרשה "ויקח קורח בן…" מה קורח לקח? והתשובה, לקח עצה רעה לעצמו.  הכיצד אדם רם מעלה ונאור כמוהו לקח עצה רעה?  

מכוון שהוא נתן לרצון האנוכי לשלוט, המניע הפנימי הרבה פעמים בא מהתאווה והאגו של האדם ולכן למרות ההשכלה הרחבה של האדם התשובה תהיה משועבדת למודעות החומרית של האדם …

למרות שקורח הביא טיעונים הגיוניים למחלוקת עם משה, זה לא עזר לו!

הטיעונים נגד ברית המילה, אולי מגיע מאנשים נאורים, אך יש משהו מעבר לנאורות הרגילה, יש תורת משה העומדת במבחן המציאות כבר אלפי שנים. כאשר תלמדו ותראו את הגודל והיקף הידע של הצדיקים והחכמים בכל הדורות, תגיעו להבנה שהצדיקים ידעו על מה הם מדברים, הם אכן הבינו את פרטי המציאות בצורה נפלאה, ולכן כדאי ללמוד מניסיונם ומחכמתם.

הם  גם הבינו את עניין ברית המילה הרבה יותר טוב ממה שנראה שמבינים היום…

כל אחד ואחת יחליט למי כדאי להקשיב, לחכמת אלפי שנים ממשה ועד היום או לחכמה שהתעוררה בזמן האחרון אצל אנשים משכילים…

להסבר נוסף לחץ כאן