עין הרע -עד כמה?

 

פעם אחת בארץ רחוקה…

(סיפור על בדואי וגמל כפי שסיפר יוסי אלפי בפסטיבל הסיפורים בתיאטרון גבעתיים וכפי שהובא בעתון "ידיעות אחרונות")

 היה בדואי אחד שהיה לו הכל. היו לו גמלים, היו לו סייחים, היו לו אוהלים, היו לו נשים, כל דבר שבעולם.

יום אחד הוא קם בבוקר ואמר לעצמו שיש לו הכל אבל אין לו משהו חשוב.  החליט שהיום הוא הולך לעיר הגדולה כדי לקנות משהו חשוב באמת. לקח את הגמל, שם עליו ארגז מלא בדינרים, דולרים, אבנים טובות ושרשראות זהב, לבש את הז'קט והשרוואל החדשים ויצא למסע אל עבר העיר הגדולה.

כשהוא הגיע לשער העיר הוא הכניס לכיס שלו כמה שיותר דולרים, פשוט מילא את הכיסים בכל טוב, שם את הארגז שנשאר עדיין מלא בתכשיטים מתחת לגמל וכיסה אותו במעיל כדי שאף אחד לא יראה. אחר כך הוא נכנס לעיר הגדולה והתחיל להסתכל בחלונות הראווה של הרחוב המרכזי, אבל גילה שהכל יש לו וכבר עוד מעט נהיה לילה. הוא התחיל לחפש את הדרך חזרה את הגמל כדי להגיע למאהל שלו לפני שיחשיך. אבל אז הוא מצא סימטה קטנה עם חנות נסתרת שבה יש מדף אחד ועליו מוצר אחד – עין גדולה. הוא אמר לעצמו: "וואלה,  זה אין לי". נכנס לחנות וביקש לקנות את העין והמוכר הגמד אומר לו שהעין הזאת במשקל. הוא לוקח את המשקל, שם עליו את העין. המשקל עולה והגמד אומר לו שיתחיל לשים בצד השני כסף ומה שיוריד את העין זה הסכום שהוא ייקח ממנו עבור העין.

הבדואי מוציא חופן אדיר של דולרים, שם אותן על המשקל, ושם דבר. לוקח מהכיס השני את האבנים ושם על המשקל ושום דבר לא זז. מוציא את האבנים הגדולות ועדיין אין תזוזה. הוא אומר למוכר שיחכה רגע, רץ החוצה אל הגמל שלו, מוציא את הארגז וחוזר לחנות. בא לשים את הארגז על המשקל ואז הוא קולט שיש בדואי זקן שמסתכל עליו.

"מה אתה עושה?"– שואל  אותו הבדואי הזקן, והוא ענה לו שהוא מנסה לקנות עין אבל המשקל לא זז, אבל הוא בטוח שעכשיו, אחרי שהוא ישים את הארגז הזה המשקל יזוז גם יזוז.

הבדואי הזקן מבקש ממנו ללכת אחורה, לשים את הארגז בצד. הוא מוציא מהכיס מטפחת, שם אותה על הצד השני של המשקל ואיך שהוא שם אותה, העין יורדת.

הבדואי הצעיר נפעם, אומר לו : "איך עשית את זה? אני שמתי את כל מה שיש לי וזה לא ירד ואתה שמת את המטפחת וכבר זה ירד".  הבדואי הזקן מסתכל עליו אומר לו: "חביב, אתה לא יודע? העין, כמה שהיא רואה יותר, ככה היא רוצה יותר".

 

האם ידעתם שבספר הזוהר ובתלמוד כתוב: רוב בני האדם מתים טרם זמנם בגלל עין הרע !!

איך להתגונן מעין הרע ? האם נכון לפחד מעין-הרע ?
האם עין הרע מציאות או פרי הדמיון ? איך זה קורה ? מהן השלכות עין הרע על חיי היום יום ?

חוש הראיה-הסבר:

החזק מבין החושים הוא חוש הראיה.כאשר אנו מסתכלים על חפץ כל שהוא, אנו נוגעים בו באופן רוחני!.
האר"י הקדוש (רבי יצחק לוריא-צפת מאה 16) מסביר שכאשר אנו מסתכלים, חלק מהנשמה רוכב על גל הראיה, למעשה חלק הנשמה ממש נוגע בחפץ עליו אנו מתבוננים.
דוגמא לנאמר לעיל:
כאשר אדם הולך ברחוב ובאותה העת משהוא אחר נועץ בו עיניים.
ברוב המקרים האדם שנועצים בו עיניים ירגיש לא בנוח ובהרבה מן המקרים, באופן רובוטי, הוא יביט ישירות בחזרה על מי שנועץ בו עיניים.
שאלה:
האם זה הוגן שבגלל עין -הרע אנשים נפגעים?
ומה אשם אדם שעשו לו עין הרע ?…
תשובה:
אף אדם אינו נפגע בלי סיבה. כתוב בתורה "איש בחטאו יומת" כלומר, כל אדם משלם באופן אישי על מעשיו.
משמעות הדבר שיש מערכת חוקים מדויקת של סיבה ותוצאה בעולם, גם כאשר אני לא מסוגל להבין מצבים ומקרים מסויימים.
כאשר אדם מצליח וחייו מתנהלים לפי המידה הרוחנית שנקראת "רחמים", אין זו הוכחה שהאדם באמת זכאי לכל מה שהוא חווה בעולם הזה,יתכן, לדוגמא, שזה קרדיט על חשבון העתיד.
כאשר בני אדם, מקנאים או מביעים פליאה לגבי מה שיש לנו, הדבר מעורר את המידה הנוספת הקיימת ביקום הנקראת בשם "מידת הדין".
הקנאה פה בעולם ובמציאות הגשמית מפעיל ומעורר את כוח הרוע הקיים בעולם העליון, המקטרג, כוח הרוע, בודק את החשבון והזכות האמיתית של האדם.
במידה והאדם נמצא חייב, המקטרג מקבל רשות להוציא את הדין לפועל.
מה גורם לזרוז הדין ולהקטנת הרחמים?
שפיטה, קנאה, כעס, פליאה והתפעלות של בני אדם.
השפעת עין הרע על חיי היום יום תופיע בצורה של עיכובים, פתאום יש קשיים, יותר מתח בין אנשים שבדרך ככל מסתדרים, כעס…במקרים יותר רציניים מחלות ובעיות בפרנסה.
האם אפשר וכיצד מתגוננים מעין הרע?

ניתן להתגונן מפני עין הרע !

אחת הדרכים היא מתן צדקה באופן קבוע ! כדוגמת מעשר.
כלי עזר נוסף מדיטציה עם אותיות להגנה – אל"ד, אחד השמות הקדושים מתוך 72 שמות הבורא ( שם ע"ב ).
כאשר אדם מרגיש שיש עליו עין-הרע ניתן להיטהר מאנרגיה שלילית זו על-ידי טבילה במים-חיים, כגון ים כנרת, ים התיכון או מעינות טבעיים.
מקווה הטהרה עוזר גם במקרים כאלו.
כלים רוחניים להגנה – ספר הזוהר , מזוזות .
רבי שמעון אומר שבמידה ויודעים שבמקום מסוים יש אדם בעל עין הרע, כדאי לעשות מאמץ וללכת מסביב ,להאריך את הדרך ולא לעבור ליד רע-העין.
(ספר הזוהר עם פירוש הסולם פרשת נח סעיף קצ"ז)
עין הרע -סגולה להגנה, להגיד "בן פורת יוסף בן פורת עלי עין בנות צעדה עלי שור".
כאשר נכנסים לעיר, לכסות בוהן יד ימין באצבעות יד שמאל ובוהן שמאל באצבעות ימין ולהגיד "אנא פלוני בן פלוני ( שם ושם האבא ) מזרעא דיוסף קתינא דלא שלטה ביה עינא בישא", פירוש אני פלוני בן פלוני ( שם ושם האבא ) מהזרע של יוסף הצדיק שעין הרע לא שולטת בו. (המקור בתלמוד)
עין הרע בבית-טיהור בתים מאנרגיה שלילית
אנרגיות שליליות ועין-הרע על הבית או הדירה בה אנו גרים הוא דבר נפוץ, בתים אכן מושפעים מאנרגיות, בספר הזוהר בפרשות תזריע מצורע כתוב אודות "צרעת הבית" .
מהו הגורם לאנרגיה השלילית?
א- תוצאה של התנהגות אנשים הגרים בבית.
ב- מחלות , בעיות כלכליות, כעס, תסכולים, קושי במערכות יחסים, מתח, מחלוקת, פחד, אי ודאות, עצב, אובדן… כל האנרגיה הזו נקלטת במרחב הבית.
ג- קנאה של אנשים המבקרים בבית ועוד.
ד- בעיות בתהליך בנית הבית או הבנין.
במיקרים מסוימים,יש אפשרות שישויות שליליות נמצאות בבית ולכן, במציאות בה אנו חיים, רוב הבתים זקוקים לטיהור אנרגטי כגון, כלים רוחניים להגנה – ספר הזוהר , מזוזות .
כיצד מטהרים בית?
ישנן מספר דרכים רגילות ונפוצות כגון שטיפת הבית עם מי ים או מים מלוחים, הדלקת קטורת בבית, בכיור, הדלקת נרות וכ"ו.
לתוצאה יותר אפקטיבית אפשר להדליק נר למשך שבעה ימים ולהביא פרחים לבנים לבית, במידה והפרחים לא מחזיקים מעמד שבוע יש להחליפם בפרחים טריים.
ישנה דרך קבלית מיוחדת,עוצמתית וחזקה יותר מכל דרך טיהור המוכרת היום, לטיהור בתים, בלי עשן ובלי ריח