הפרשה מהווה המשך לפרשת וארא. שלושת המכות האחרונות נוחתות על מצרים. בסיומן, השליליות של מצרים נשברת לנצח. הכוח שהיה, לא יחזור יותר לעולם.
השליטה של המצרים על גבולות מדינה היה בכוח אנרגיה וכישוף ולא באמצעות צבא פיזי. כוח של מצרים היה כדוגמת הכוח לשמר גופות, המומיות. הגוף טעון באנרגיה של הרצון האגואיסטי לשמר אותו, פירושו לינוק אנרגיה דרך הטומאה. הכוח הזה של מצרים לא חזר עוד.
דוגמא למשמעות כח שלילי מהעבר והשלכתו על החיים היום במאמר הסבר על רצועת עזה.
לפני שבני ישראל עומדים לצאת, פרעה אומר למשה "לכו, אבל דעו שרעה נגד פניכם".
למה הוא התכוון?
הכוח של המצרים קשור לטלה ולמזל טלה המושפע מכוכב מאדים. כאשר נאמר "ראו רעה נגד פניכם", הכוונה הייתה כי כוכב מאדים עולה בימים הקרובים. כלומר, מצרים הייתה בשיא כוחה השלילי. לכן, פרעה לא חשש .
על מנת לעלות מעל כח זה נאמר "אין מזל לישראל". כלומר, קיבלנו את הידע והיכולת לעלות מעל ההשפעה של המזלות. מעל האפקט השלילי של המזלות. על מנת שזה יקרה, אנו צריכים לגרום לכך, לעשות את הפעולות הנכונות והמתאימות!
לכן "המצווה", התקשורת הרוחנית הראשונה שאנו מקבלים עוד בטרם צאתנו את מצריים היא "החודש הזה לכם הוא ראש חודשים". הידע איך לברך את המולד, הידע איך לקבוע את המולד של חודש חדש. כאשר קביעה זו נעשתה כפי שהתקבלה באמצעות משה. קיבלנו למעשה שליטה על אותו חודש, כלומר, ניתנה האפשרות להפעיל את הכוח הפנימי החיובי של הכוכב ולנטרל את ההשפעה השלילית.
האנרגיה החיצונית של מאדים היא של מלחמה. והפנימית היא של שלום. בני ישראל ומשה מנטרלים את האנרגיה השלילית, כך שלגביהם היא לא תפריע יותר.
במילים אחרות, בני ישראל עולים ועוברים לתדר חדש, כך שהתדר השלילי של פרעה והחיצוניות של מאדים אינם יכולים יותר לשלוט עליהם.
מכיוון שכך, חשוב בכול חודש, בראש החודש, להתחבר לזרע של החודש בצורה חיובית. ישנן כמה דרגות בתקשורת זו. אחת מהן היא סעודת ראש חודש ומדיטציה עם האותיות של אותו חודש (על פי ספר היצירה האותיות המשפיעות על כל החודש, האחת על המזל והשנייה על הכוכב).
בפרשת בא, אנו רוצים לקבל את היכולת להתחבר לתדרים החיוביים של כל החודש ולהתעלות מעל השלילי, לממש את האמרה "אין מזל לישראל".