מזל שור בקבלה

חכמת הקבלה בכלל וספר יצירה בפרט מסבירים שהכוכבים והמזלות נוצרו ע"י צירופי אותיות האלף בית העברי כפי שה- DNA הוא הקוד הגנטי שמהווה את התוכנה ליצירת בן אדם.
חודש אייר נשלט על ידי כוכב נוגה ועל ידי מזל שור.
התבוננות על צמד האותיות השולטות ולמה כל אחת מהן מסמל מאפשר לנו שליטה בכוחות השמימיים המשפיעים עלינו באותו חודש.
כוכב נוגה נברא ונשלט על ידי האות "פ",
מזל שור נברא ונשלט על ידי האות "ו".
האות "פ" קשורה לכוח של "פורקנא" או גאולה. גאולה על פי הקבלה משמעה גילוי של אור גדול. זה מה שבני מזל שור חשים בתוכם ולכן שום דבר לא בוער להם. מבחינתם הכול בסדר גם כאשר חייהם לא נראים בדיוק מתאימים להגדרה בסדר!!
האות "ו" מעידה על כוח של איזון וחיבור בין העולמות העליונים לבין המציאות שלנו. זו, כמובן, עוד סיבה לבך שבן מזל שור לחשוב שהכול בסדר.
הצירוף של האותיות "פו" יכול להביא לאיזון במערכות חיינו ולהפעיל את כוחות הריפוי. השם העברי של החודש "אייר" מעיד על כך ( ראשי תיבות : "אני יהוה רופאך).
האופטימיות המוגזמת והכבדות של השור יכולה גם להפוך לכוח דחף ששום דבר לא יכול לעצור בעדו. וזו היא מהות העבודה הרוחנית של החודש, לצאת מהשאננות וממה שנוח לנו איתו ולהפוך את הרצונות האנוכיים לרצונות לקבל על מנת להשפיע.
מבחינה אסטרולוגית, השור מנהיג שתקני ועיקש, לא ממהר לזנק קדימה ומבקש שיניחו לו לנפשו. הפגנות זעם נדירות אצלו אבל כשזה קורה עדיף לזוז מהדרך שלו. שוורים הם בדרך כלל סבלנים, נאמנים ועקביים. בני מזל שור אוהבים את החיים הנוחים והביתיות ולא נמשכים לתזוזה מיותרת. יש להם בד"כ כושר גופני טוב ובריאות טובה. הם אוהבים יציבות כספית שתממן את שאיפתם לריהוט יפה ולבגדים יפים. הם בני זוג נאמנים ויציבים.