סגולות של ברית מילה

משמעות וכוונות לברית מילה ופדיון הבן – 32 ₪ – לפרטים והזמנה לחצו כאן

בתום סדרת מחקרים באפריקה שהראו כי ברית המילה מפחיתה את הסיכון להידבק בנגיף ה-HIV בשיעור של עד 60 אחוז, ממליצים מומחי ארגון הבריאות העולמי להגביר את המודעות לברית המילה כאמצעי נוסף למיגור האיידס. על פי נתוני הארגון רק 30 אחוז מהגברים ברחבי העולם נימולו
ד"ר איתי גל חדשות ynet פורסם: 29.03.07 , 19:28
ארגון הבריאות העולמי ממליץ לגברים הטרוסקסואליים לעבור ברית מילה בשל הוכחות מובהקות לדבריו, לכך שהמילה מפחיתה את הסיכון להידבק באיידס בשיעור של עד 60 אחוז. עם זאת מדגישים המומחים כי המילה היא הגנה חלקית בלבד כנגד הנגיף, והיא חייבת להיות בשילוב אמצעים נוספים.
ההמלצות החדשות מבוססות על פגישה שנערכה מוקדם יותר החודש בשוויץ, שם דנו מומחים בשלושה מחקרים שנערכו בקניה, אוגנה ודרום אפריקה, כולם
נלחמים בנגיף
ממצאים חדשים מאשרים: ברית מגינה מאיידס
ד"ר איתי גל
מחקרים רחבי היקף באפריקה מאשרים ואף מחזקים את מה שכבר ידענו – ברית המילה מפחיתה בכ-60% את הסיכון להידבק בנגיף ה-HIV  הראו עדות מוצקה לכך שסיכון ההדבקה הנמוך נמצא אצל גברים הטרוסקסואלים שנימולו.
במחקר שנערך בקניה שכלל אלפי גברים, נמצא כי שיעור ההדבקה בקרב גברים נימולים נמוך ב-51 עד 60 אחוז. על כל 10 גברים לא נימולים שנבדקו באיידס, נדבקו רק שלושה מבין הנימולים. התוצאות היו כה דרמטיות וחד משמעיות, עד כי הניסוי הופסק תשעה חודשים לפני סיומו, בטענה כי הממצאים ברורים עד כדי כך שאין זה מוסרי להמשיך במחקר מבלי להזהיר את הנבדקים שאינם נימולים על הסיכון שעומד בפניהם.
במחקר נוסף אותו ערכו חוקרי אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארצות-הברית נבדקו 12 אלף תושבים מהעיר רקאי שבאוגנדה. החוקרים מצאו כי גברים שנימולו ונדבקו בנגיף האיידס, היו בסיכון מופחת של 30 אחוז להדביק את בנות זוגם בנגיף. עוד נמצא כי ברית המילה מפחיתה את סיכון ההדבקה ממחלות מין אחרות כמו טריכומונס או וגינוזיס חיידקי, אך לא מפני עגבת, זיבה או כלמידיה.
מניתוח סטטיסטי של המחקרים הקודמים סבורים החוקרים כי בשני העשורים הקרובים ברית המילה עשויה למנוע שני מיליון הדבקות בנגיף ה-HIV וכ-300 אלף מקרי מוות. אשתקד נבדקו בנגיף הקטלני 2.8 מיליון אנשים באפריקה, ובתוך כך מתו מהמחלה 2.1 מיליון אנשים.
החוקרים משערים כי סיכון ההדבקה המופחתת בקרב גברים נימולים נעוץ במבנה העורלה. השכבה הפנימית של העורלה – היא המוקוזה, מכילה תאים הפגיעים לנגיף האיידס. אצל גברים שאינם נימולים, העורלה ארוכה יותר, ולכן קל לנגיף לשהות בשכבה הפנימית ולעבור הלאה.
בהתבסס על הנתונים הללו קבע ארגון הבריאות העולמיכי ברית מילה הוא אמצעי התערבות נוסף המפחית את שיעור ההדבקה בגברים. עם זאת הדגישו המומחים כי הנתונים עשויים להיות שונים בין מדינה למדינה. כך למשל, במקומות בהם שכיחות האיידס גבוהה בקרב עובדי תעשיית המין ונרקומנים, המילה עשויה שלא להשפיע על סיכון ההדבקה.
"ההמלצות החדשות הן צעד משמעותי במניעת ההדבקה בנגיף ה-HIV”, אמר ד"ר קווין דה קוק, מנהל המחלקה לאיידס בארגון הבריאות העולמי, "מדינות
בהן קיים שיעור הדבקה גבוה בקרב הטרוסקסואלים, צריכים להעלות את המודעות לברית המילה ויכולה להפחית את שיעור ההדבקה".
חרף הנתונים המעודדים, אמרו המומחים כי יארכו עוד שנים רבות עד שמגיפת האיידס המשתוללת באפריקה תבוא לסיומה. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, רק 30 אחוז מהגברים בעולם נימולו. בארגון אמרו כי הסיכון הכרוך בברית מילה נמוך יחסית, אך ביצוע ברית באזורים שם אין הקפדה על היגיינה, מגביר את הסיכון לזיהומים.
מחקר של האו"ם קבע: ברית מילה מונעת איידס
הברית בין בורא עולם לבין כל תינוק יהודי בן שמונה ימים הוכחה כבריאה ויעילה מאוד במניעת התפשטות הנגיף הקטלני, לא רק בקרב עם ישראל – אלא בעיקר בקרב מדינות אפריקה הנגועות במחלה, כך עולה ממחקר חדש שבוצע עבור האו"ם. רבות ממדינות אפריקה יציעו לתושביהן לחתוך את העורלה ללא תשלום
סוכנויות הידיעות | חדשות 2 | פורסם 21/07/11 22:38
הטקס היהודי הנערך לכל זכר בן שמונה ימים הוא, כך מתברר, לא רק מסורת ארוכת שנים – אלא גם אמצעי שמפחית את הסיכון להידבק באיידס. ממחקר ייחודי שערך האו"ם בדרום אפריקה עלה כי לגברים שאינם ערלים סיכוי נמוך יותר להידבק בנגיף.
בעקבות התוצאות שעלו, פרסמה תכנית האו"ם למאבק באיידס הודעה חגיגית שלפיה הארגון "מברך על התגליות החדשות, שמגבות את הטענות מהעבר שלפיהן יש לברית המילה יכולת למנוע את ההדבקה בנגיף בין גברים". עוד נכתב בהודעה כי "מדובר במחקר הראשון שהצליח להוכיח באופן חד-משמעי את האפקטיביות שיש בהסרת העורלה למניעת התשפטות האיידס".
המחקר המדובר נערך במשך שלוש שנים בקרב כ-20 אלף בני אדם בני 15 ומעלה, בעיר הדרום-אפריקנית אורנג' פארם. בתקופה שבה נערכה הבדיקה, הציעו החוקרים לאלפי גברים לעבור ללא תמורה הליך של ברית מילה. התוצאות הסופיות הצביעו על ירידה חדה של 55% בהיקף הנשאים ונסיקה חדה עוד יותר של 76% החוזים במספר מקרי ההידברות.
עוד נמסר מהאו"ם כי במדינות רבות באפריקה מעודדים גברים לעבור ברית מילה, כחלק מהמאבק בהתפשטות הנגיף ביבשת השחורה. אחת המדינות שכבר קידמו יוזמה דומה היא קניה, שבה נימולו בתוך כשלוש שנים כ-300 אלף גברים.
לפי תכנית ממשלתית שאמורה לצאת לפועל בטנזניה, אמורים כשלושה מיליון בני אדם לעבור ברית מילה בתוך חצי העשור הקרוב. בסוואזילנד, שמחזיקה בתואר המפוקפק של שיאנית מדינות אפריקה שבהן נגועה האוכלוסיה באיידס, מוצע לגברים להסיר את עורלתם בחינם.