מזל אריה

חכמת הקבלה בכלל וספר יצירה בפרט מסבירים שהכוכבים והמזלות נוצרו ע"י צירופי אותיות האלף בית העברי כפי שה- DNA הוא הקוד הגנטי שמהווה את התכנה ליצירת בן אדם.
חודש אב נשלט על ידי החמה (השמש) ועל ידי מזל אריה.
חודש אב נחשב לאחד משלושת החודשים הכי קשים בשנה (בנוסף לחודש תמוז וחודש טבת). על פי מה שמוסבר בספר הזהר אילה הם שלושה חודשים שבהם השכינה נמצאת בהסתר. משמעות הדבר היא שהכלי העיקרי שמסנן את עוצמת אור הבורא נמצא בהסתר מה שהופך את החודשים האלה לנפיצים. עיקר הסינון מוטל על כתפינו בהפעלת כוח התנגדות רצינית.
התבוננות על צמד האותיות השולטות ולמה כל אחת מהן מסמל מאפשר לנו שליטה בכוחות השמימיים המשפיעים עלינו באותו חודש.
כוכב חמה השולט על מזל אריה נברא ע"י האות "כ".
האות "כ" מרמזת לספירת כתר וכן לראשוניות ולמלכותיות.
השפעה זו מעניקה לבני מזל אריה את התחושה שהם מלכים ובכך הם מגישים צורך להנהיג אחרים. הכוחות השמימיים שמשפיעים על חודש זה מעניקים להם את היכולת לעשות זאת.
האות "ט" בראה את מזל אריה.
על פי המסורת היהודית ט' באב, יום התשיעי למזל אריה הוא היום שבו נחרב בית מקדש.
מאידך למדנו שבמקום שבו מתגלה פוטנציאל גדול להרס ולחורבן יש גם פוטנציאל גדול לחיוביות להתגלות.
האות "ט" רומזת לספירת חכמה, וגם לתשעה חודשי ההיריון עד ללידה. מכאן, יש ביום הזה בפרט ובכל חודש אב בכלל את כוח להוציא לפועל מהלכים ותכניות בחיינו. על פי התלמוד, ט' באב הוא היום שבו נולד המשיח.
בחודש אב יש יום חיובי מאד שהוא ט"ו באב – הנקרא גם חג האהבה.
ביום הזה החיבור הקוסמי בין השמש לבין הירח המלא מגיע לשיאו וגורם לזרימת גדולה מאד של שפע לעולם שלנו.
תחושת המילוי והשובע גורמת להתעוררות אהבה אמיתית, המקובלים הסבירו שאחד הכוחות החזקים שמאפשרים את זרימת השפע בט"ו באב הוא כוחה של הסליחה ואכן כאשר יש אהבה יש גם סליחה.
מבחינה אסטרולוגית בני מזל אריה חזקים מנטלית וגופנית, חושבים שיודעים הכל, אוהבים ללמוד ולתת עצות, לא מבזבזים אנרגיה על דברים טריביאליים, מוכנים לקחת אחריות, הם מקורים בחשיבתם ובעלי השראה ויודעים להלהיב אחרים, יש להם ביטחון עצמי וזה מביא אותם להצלחה, אוהבים יושר, נדיבים וטובים בתור מנהיגים.