לקראת ברית מילה – סוד ברית המילה ופדיון הבן

בשעה טובה

אנו שמחים לבשר על הוצאה לאור של ספר בנושא ברית מילה ופדיון הבן, מהדורת כיס. הסברים קבליים למשמעות הברית, טקס הברית עם כוונות, ולימוד הזוהר ללילה שלפני הברית. הספר, מאפשר לאורחים בברית להתמקד בכוונות ובברכות המתגלות בזמן האירוע, ולכן כדאי לבעלי השמחה להנציח את המעמד, ולתת את הספר כמתנה לאורחים.

מחיר ספר אחד – 32 ש"ח   (משלוח רגיל בארץ – 7 ש"ח)

לרוכשים 21 ספרונים ומעלה 40% הנחה (המחיר כולל משלוח בארץ)

להזמנות חייגו – 054-6365057

לקנייה באינטרנט …. לחץ כאן

המלצות  מודפסות בספר –  הרב אליהו אברז'יל , הרב שלמה יוסף מחפוד , הרב אביגדור דאר. (מופיעות למטה)

תוכן עניינים

המלצות, הקדמה, הזדמנות לברכה, הגנה ממדת הגאווה, מהי ערלה, משמעות הברית, זמן הברית, מקום הברית, איך מזמינים לברית, השלבים בברית, הרדמה בעת ברית מילה, עור הערלה, לילה שלפני הברית, בבוקר לפני הברית, כסא אליהו הנביא, בחירת השם, בחירת סנדק, תינוק שנולד נימול, ברית לבוגר, יש להכין לברית, סעודת הברית, שאלות הלכתיות, כוונות מקווה, סדר ברית מילה, קריאת זוהר קצרה לבוקר, תפילה לאבי הבן, תפילה לסנדק, תפילה למוהל, כוונות כלליות לפני הברית, טקס הברית והברכות, קבורת העורלה, סגולות קבורת העורלה, ברכת המזון נוסח עדות המזרח, ברכה אחרונה, על היין, נוסח עדות המזרח, ברכת המזון נוסח ספרד, פדיון הבן, מועד הפדיון, סכום הפדיון, סדר הטקס והברכות, שירים לברית מילה, הללויות, שמעתי מפאתי תימן, ישמח חתנים, זוהר לברית מילה (לילה לפני הברית)

ברית מילה, הליך חשוב ממדרגה ראשונה רוחנית ובריאותית או מנהג הזוי שעבר עליו הכלח?

על מנת להבין את הנשאל לעיל חשוב לענות על השאלות הבאות 1.  האם יש בורא?  2.  והאם יש סדר פלאי ביקום?   חשוב להבין את השאלות האלו מכוון שבמידה ויש סדר ויש בורא, הרי שמצורפת לבריאת העולם גם חוברת הדרכה והמלצה כיצד כדאי לחיות בעולם שנברא, הרי זה לא יתכן שהעולם כולו ובריאת בני האדם תהיה חשובה פחות ממכשירים פשוטים שאנו רוכשים ולהם כן מצורף ספר הדרכה. אחת ההדרכות החשובות לבני ישראל הנמצאת בספר ההדרכה, היא מצות ברית המילה!

חשוב לדעת, לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין את התשובה, צריך לב אמיץ להודות בתובנה פשוטה למדי.

אלברט איינשטיין אמר "איני יכול להאמין שאלוהים משחק בקוביות עם היקום".  ובפעם אחרת  אמר "הדת שלי מורכבת מהערצה כנועה, לרוח עילאית הבלתי מוגבלת, המגלה את עצמה בפרטים קלי הדעת, שאנו מסוגלים לתפוש במוחותינו השבריריים והחלושים. השכנוע העמוק הזה בנוכחותו של כח תבוני עליון, המתגלה ביקום שאינו ניתן להבנה, הוא אידאת האל שלי" ( "ניו יורק טיימס", 19 אפריל 1955)

לקבלת תשובה לשאלות, צפו במשל בקישור המצורף לחץ כאן

בדבר חשיבות ברית המילה והשפעתה על הבריאות נעשה מחקר האומר ברית מילה מונעת איידס לחץ כאן למאמר

מאיר שלו כתב בידיעות אחרונות את השורות הבאות:   "שני תינוקות נפגעו השבוע במהלך ברית מילה, והדבר שב והעלה את שאלת רישויים של המוהלים והפיקוח עליהם. אבל נשמעו גם תהיות על עצם מצוות המילה, ובעניין זה אני מבקש להוסיף שלא רק על המילה עצמה אפשר לתהות, אלא על ההתלהבות שאנחנו מגלים בשמירתה. ואכן-יש כאן תופעה מוזרה בהחלט. איך קורה שיהודים חילונים, חופשיים- ואני כולל את עצמי ביניהם- כאלה שבועלים נידות ואוכלים טריפות ביד חזקה ובלסת נטויה, ומתנזרים אף ממצוות יפות וחשובות כמו שמירת השבת,שומרים דווקא על המצווה הזאת-הקשה, האכזרית והפרימיטיבית מכל המצוות. דומה שהדבר חורג מסתם קונצנזוס או משיקולי בריאות, אבל לסוד העניין אין לי תשובה. חידה היא ותהי לחידה."

בשבילי זו לא חידה כי אם עדות נפלאה לכך שהנשמה של רוב היהודים מרגישה שזה הדבר הנכון לעשות!!  אין הדבר סותר, שחייבים מוהלים מומחים עם רישוי הולם וניסיון הולם על מנת לבצע ברית כהלכתה!

זוהי חובת ההורים למצוא מוהל ראוי, במידה וההורים לא יודעים, יש להתייעץ עם רב שמבין!!