אודות מרכז מיכאל – קבלה יהדות ומה שבניהם

מרכז מיכאל עמותה רשומה מספר  58-041-1494

במרכז מיכאל אנו מאמינים וחותרים לעולם טוב יותר, בריא יותר פיזית נפשית ורגשית, עולם בו שורר שלום בין אדם לחברו, עולם של כבוד הדדי. אנו מאמינים ויודעים שמציאות כזו אפשרית!

רק במידה, שאת אתה ואני, נהיה טובים יותר, העולם יהיה טוב יותר. על-מנת להגיע לכך יש צורך בהבנת החיים, מדוע נוצרנו ולאיזו תכלית. כל אדם הוא עולם ומלואו, ברגע ששינינו את עצמנו גרמנו שינוי בעולם, וקבוצה כוחנו גדול יותר.

כאמור, האמצעי להתפתחות העולם הוא התפתחות אישית, הידע לקוח ממקורות אוטנטיים עתיקים של חכמת הקבלה ומוגשים בצורה השווה לכל אדם.

לימוד קבלה מעניק תובנות וחכמה הנותנות חוסן אישי ואמונה בטוב בתקופה כאוטית, חיזוק ודאות ואמונה בתקופה של אי ודאות,  תיקווה ושלוות נפש בזמן שהלחץ בעולם גובר. הלימוד במרכז פתוח לכל אדם וחלק מהלימוד מופיע במאמרים ושיעורי וידאו באתר של העמותה.

 

ליל הסדר במרכז מיכאל

בתחומי חיים שונים אנו זקוקים להכשרה על מנת להתקדם. התוכנית המוצעת כאן מהוה למעשה הכשרה רוחנית פרקטית לחיים מלאים יותר עמוקים יותר משמעותיים יותר ובעלי היקף גדול יותר. ובקרב חברי ותלמידי המרכז יש רצון ללמד ידע זה באופן ממוקד לנוער, הוכנה תכנית עבודה בנושא.

חוקי הקבלה הם מאגר הידע עליו מבוססת כל תכנית ההכשרה האישית, מאגר זה מתייחס ופועל בכל תחומי החיים: זוגיות, הורות, בריאות, פרנסה, שפע, הערכה עצמית, ביטחון עצמי, שיפור יכולות לימוד, שיפור תכונות אישיות, התגברות על מידות רעות, ועוד. מענה לשאלות כגון: מהו הטעם בחיים? מדוע זה קורה דווקא לי?  מדוע נוצר העולם? מדוע רוב הזמן אנחנו בתגובה ובחוסר שליטה? האם יש צדק? האם יש בורא? האם יש בחירה או הכול צפוי?……

קבלה יהדות ומה שבניהם

הידע מועבר במסגרות שונות – הרצאות, קורסים וסדנאות ברעננה, ירושלים והקריות וכן בבתים פרטיים.

הלימוד מבוסס על כתביו ודרכו של הרב אשלג, בעל פירוש הסולם לספר הזוהר ועל כתבי מקובלים ידועים כגון:

  • ספר הזוהר.

  • כתבי האר"י.

  • ספר יצירה

  • כתבי הרמ"ק וכו'.

הלימוד נערך תוך שמירה על העברת הידע באופן אוטנטי. לקורס מבוא לקבלה באינטרנט לחצו כאן

מרכז מיכאל נותן למעוניינים גם אפשרות למימוש רוחני יהודי להתלכד ולקיים שבתות וחגים מתוך מודעות רוחנית קבלית. הקהילה המורחבת של מרכז מיכאל מורכבת מחברים מכל רחבי הארץ. מפגשי הקהילה המורחבת מתקיימים בעיקר בחגים כגון ראש השנה, כיפור ופסח בהם אנו עורכים את החג בבית מלון. ישנם גם הזדמנויות נוספות כגון בחג הפורים שבועות והושענה רבה בהם אנו נפגשים במרכז ברעננה. הקהילה המצומצמת יותר נפגשת במרכז ברעננה לקבלת שבת ולתפילת שבת בבוקר.

הסיבה למפגשים אלו היא ההבנה והידיעה שכוח של קבוצה חזק בהרבה מכוח של יחיד וכאשר מתפללים ומבצעים מדיטציות קבליות בקבוצה עצמתי הדבר ביותר.

הלימוד רלוונטי לכל מי שמעוניין לשפר את איכות חייו, לכל מי שרוצה להבין מה מקומו וייעודו בעולם, לכל מי ששואף לדעת כיצד אפשר לממש את הפוטנציאל הטמון בו והיכן עוברת הדרך אל האושר הפנימי, יתרה מזאת אף להתחיל ולממש דרך זו.