מזל דלי

חכמת הקבלה בכלל וספר יצירה בפרט מסבירים שהכוכבים והמזלות נוצרו ע"י צירופי אותיות האלף בית העברי כפי שה- DNA הוא הקוד הגנטי שמהווה את התוכנה ליצירת בן אדם.
חודש שבט נשלט על ידי כוכב שבתאי ועל ידי מזל דלי.
התבוננות על צמד האותיות השולטות ולמה כל אחת מהן מסמל מאפשר לנו שליטה בכוחות השמימיים המשפיעים עלינו באותו חודש.
כוכב שבתאי נברא ונשלט על ידי האות "ב",
מזל דלי נברא ונשלט על ידי האות "צ".
לבני מזל דלי חשוב הצדק החברתי והשפע הגלובלי לאנושות ומוכנים להיאבק למען השגת מטרות אלו.
מזל דלי קשור גם לתקופה שבה אנו מצויים ונקראת עידן הדלי. זו היא תקופה של שפע ושל חיפוש אחרי צדק גלובלי. זו היא תקופה של התעוררות רוחנית בעולם. תקופה זו היא גם עידן של הפיכות ושבירת מוסכמות ושל חופש, לרבות חופש הדיבור והחשיבה, בכל תחומי החיים. מכאן מובן מדוע בני מזל זה אינם אוהבים מסגרת.
האות "צ" בכתיב מלא נכתבת צדי (בלי ק'). אחת המשמעויות של זה היא לקיחת צד, נקיטת עמדה. לבני מזל דלי יש עמדות ברורות ולא יושבים על הגדר.
במרכזו של חודש שבט יש את טו' בשבט הקרוי ראש השנה לאילן. זה הוא יום של חיבור מושלם בין העולם הרוחני לגשמי שבו יש ביטוי של מודעות עץ החיים. מבחינה קבלית, היום הזה קשור לכוח של איזון ולרפואה. אכילת פרות האילן מעניקה ביום הזה כוח לפעול נגד התהליכים הטבעיים (כמו זקנה למשל) ולעלות מעל מגבלות הטבע.
מבחינה אסטרולוגית, בני מזל דלי עצמאיים, חושבים בגדול, עקשנים ובלתי צפויים. מול החשיבה שלהם בגדול עומדת חוסר היכולת שלהם להתמקד בפרטים מה שמקשה עליהם להביא נושאים שבטיפול להשלמתם. מאידך, הראיה הרחבה שלהם מכשיר אותם להנהגה אך עליהם להבין שהנהגת אמת היא התחשבות בכל אדם בצורה ייחודית. בושה לא שולטת בהם. יש להם ראש פתוח ומחשבה חיובים על אנשים ומסוגלים להתיידד עם כל אדם.