שבת שובה

עשרת ימי תשובה – לווידאו לחץ כאן

כמו שאי מוקף במים, כך השבת הזו, היא אנרגיה וכוח של רחמים המוקפים בכוח של דין.
כוח הערכה
הדרך להתחבר לברכה של השבת היא באמצעות הערכה, לא לקחת, את כוח הרחמים והחסדים, בתור מובן מאליו. זהו הזמן להעריך את כל מה שהאור נותן לנו, כולל הפרטים הקטנים, כולל להעריך את כל האנשים שדאגו לנו באיזה שלב של חיינו.
הערכה שלנו מושכת את אור הבינה המתגלה בשבת זו. אנו צריכים למשוך אור זה ולשלוח אותו לאותם אנשים שאולי לא הערכנו כמו שצריך, לדוגמא – קרובי משפחה.
יש כוח בשבת זו להתנקות מ "המגיע לי" להתנקות מישראליות.
שבת שובה
המשמעות היא, להשיב את אור הבינה שנסתלק!
לכן השבת לא נקראת "תשובה" כי אם שובה! אנו מבקשים מהאור "שובה" תחזור, אפילו שלא מגיע לנו!
איך זה יתכן שהאור ישוב אפילו שלא מגיע לנו ?
זה הכוח המיוחד בשבת שובה, האור מוכן לשוב והמפתח הוא כוח הערכה שלנו, במידה ואנו מעוררים הערכה בתוכנו, אז האור מוכן לתת אפילו שלא מגיע לנו, זוהי למעשה המתנה המיוחדת של השבת הזו(כמו שאנו יודעים שבכל שבת יש למעשה מתנה שהאור נותן לנו כמו תוספת נשמה יתרה).
גימטרייא של המילה שובה = 313 שהיא גם הגימטרייא של הצירוף הח"ש מע"ב שמות הבורא.
הרמ"ז מסביר ששם קדוש זה שווה בערך המספרי למילה "השגה" שם העוזר להבין מה אנחנו צריכים לשנות וגם לתת כוח לעשות את השינויים. כאשר מצליחים לעשות את השינויים משיגים אור, משיגים את ה"אני האמיתי" הדגם המשופר והטוב ביותר שלנו.
שם זה מאיץ את תהליך ההשגה!!
רוב האנשים לא מגיעים לעשות את התיקון באופן ספונטני, בדרך כלל צריכים את הדחיפה, באמצעות השם הזה אנו בעצם אומרים לאור, אני יודע שכדאי לי לעשות שינוי מסוים, אני צריך לעשות שינוי אבל אין לי מספיק כוח לעשותו, לא יודע איך לעשות את התיקון, אור עזור לי. על ידי הבקשה באמת, מהלב, אנו מקטינים את האגו, משיגים אחדות עם הבורא ומיד מעוררים רחמים אפילו שלא מגיע לנו! ואז תהליך התיקון יהיה בלי מכה, בלי התשלום בדרך הכואבת, משיגים הבנה אמיתית ובאמצעותה מסיגים שינוי.
לסיכום:
עלינו לגלות את האור….איך?  על ידי שנהייה אחד עם האור…..איך?    להתנהג לפי מידותיו……אבל אנחנו בלכלוך, בתגובה, מתנהגים באופן אנוכי….לא מסיגים אחדות….
השבת מקבלים מתנה…על-ידי הח"ש והפתח לכך …הערכה!!!