מזל גדי

חכמת הקבלה בכלל וספר יצירה בפרט מסבירים שהכוכבים והמזלות נוצרו ע"י צירופי אותיות האלף בית העברי כפי שה- DNA הוא הקוד הגנטי שמהווה את התכנה ליצירת בן אדם.
חודש טבת נשלט על ידי כוכב שבתאי ועל ידי מזל גדי.
חודש שבתאי נחשב לאחד משלושת החודשים הכי קשים בשנה (בנוסף לחודש תמוז וחודש אב). על פי מה שמוסבר בספר הזהר אילה הם שלושה חודשים שבהם השכינה נמצאת בהסתר. משמעות הדבר היא שהכלי העיקרי שמסנן את עוצמת אור הבורא נמצא בהסתר מה שהופך את החודשים האלה לנפיצים. עיקר הסינון מוטל על כתפינו בהפעלת כוח התנגדות רצינית.
התבוננות על צמד האותיות השולטות ולמה כל אחת מהן מסמל מאפשר לנו שליטה בכוחות השמימיים המשפיעים עלינו באותו חודש.
כוכב שבתאי נברא ונשלט על ידי האות "ב",
מזל גדי נברא ונשלט על ידי האות "ע",
צירוף שני האותיות יחד "עב" הוא, על פי חכמת הקבלה, צירוף בעל עוצמה אנרגטית חזקה מאד והיא קשורה ל- 72 השמות של הבורא. העוצמה האנרגטית נובעת מזה ש- עב הוא הערך המספרי של אחד המילויים של השם יהו"ה (מילוי יודים) והמקושר לספירת חכמה.
מכיוון שיש פוטנציאל כל כך גדול לגילוי אור בחודש זה, טבת הוא החודש שבו החל המצור על ירושלים. עוצמה אנרגטית גדולה מצריכה עבודה רוחנית מותאמת כדי להתמודד אתה וליהנות ממנה.
האות "ב" היא האות שבה מתחילה התורה מכוון שבה יש סימן לכוח הברכה,
האות "ע" מרמזת לענווה. מאידך, היא גם מרמזת לעוון.
זה בא ללמד אותנו שמי שפועל באנוכיות ,משוך על עצמו חוסר ברכה שבחודש הזה יכול להיות מצב מאד נפיץ. אבל, מי שיפעל בענווה ימשוך לעצמו ברכה.
מבחינה אסטרולוגית, בני מזל גדי מחוברים מאד לחומר. כסף מבחינתם לא צומח על עצים. והם פועלים בהתאם לתחושה זו. הם מאד אחראים, רציניים, שאפתניים ומרוחקים ואף קרים. החשיבות של מערכות יחסים רומנטיים בחייהם היא משנית לחלוטין אם כי הם מאד מסורים ומאד אחראים לרווחת המשפחה. תהליך התיקון של בני מזל גדי גורם לכך שבמקרים רבים הם חווים ילדות קשה ונאלצים להתמודד לפרנסתם ולעיתים לפרנסת המשפחה. זה גורם להם להיות בדאגה תמידית למה יהיה בעתיד באופן מוגזם. הם מאד פרקטיים, מבודדים, דורשים הרבה מעצמם ומאחרים, יציבים, מוצקים, מאושרים בעבודה בטוחה ולא מקבלים מרות של מנהל מעל ראשם.
בני מזל גדי (וגם אנחנו בחודש גדי) חייבים להבין שכל התחושות האלה באות בגלל ריחוקו של כוכב שבתאי מהשמש והריחוק שזה גורם מהאור של הבורא. כוכב שבתאי לא נשאר חייב וככל שבני מזל גדי שמים את ביטחונם בחומר, בא כוכב שבתאי והורס את הכל. עלינו להבין שאור הבורא הוא מקור הכל ומקור השובע הפנימי שהגאים כה חפצים לו.