אחרית הימים

בספרות הקבלה וכן בספרי הנביאים מדובר על מלחמת אחרית הימים.
מהי המלחמה, מי נגד מי ומתי?
לפי מה שקורה במציאות היום יומית במדינת ישראל, אנו עדים למציאות של אלימות הולכת וגוברת מיום ליום . אלימות נוער, אלימות במשפחה, אלימות בעסקים ולבסוף אלימות עם שכנים בכל המובנים.
הקדמתי לכתוב אלימות מבית לאלימות עם שכננו מכוון שלפי הקבלה יש חוק קוסמי של "סיבה ותוצאה" לעולם הסיבה קודמת לתוצאה, כמו זרע של עץ הקודם לעץ. כלומר כל יחיד אחראי למה שקורה לו בחיים! למי שקשה להבין ולקבל רעיון זה כדאי מאד ללמוד קורס מבוא לקבלה.
רוב הפעמים אנו נלחמים בתחנות-רוח בניסיון לשנות את הזולת בעוד שלמעשה אנו יכולים לשנות רק את עצמנו! אנו יכולים לעזור לאחרים בתהליך שלהם, איננו יכולים לעשות אותו עבורם.
הדגש על המילה לעזור, כלומר גישה חיובית, אחדות, אהבה!
המלחמה של גוג ומגוג כבר מתרחשת בתוך כל אדם! אנשים שנופלים חלל במלחמה זו, הם אותם האנשים שפוגעים בזולת ולא יודעים מדוע. רוצחים בלי מניע, רוצחים בטעות, בוגדים בלא שליטה עצמית, מקנאים ללא שליטה. כועסים ולא יכולים לסלוח! המלחמה מתרחשת במח, במחשבה של כל אדם ולכן גוג ומגוג מלשון הגיגה, מחשבה.
המלחמה היא בין גישה חיובית וישרה לבין גישה שלילית פסימית ושקרית. המלחמה בין טוב לרע, זהי מלחמה שבה כולנו מעורבים!
לצערנו הרב רוב האנשים אינם מודעים שישנם כוחות שליליים הקיימים בעולם ללא גוף פיזי, המכונים בלשון הקבלה נשמות ערב-רב, המנסות ללא הרף להחדיר חשיבה שלילית ואלימה היישר לתוך מח האדם. במידה והיחיד אינו דואג להגן על עצמו כוחות אלו יטו וישפיעו עליו בצורה שלבסוף יגיד "אני לא יודע מדוע עשיתי זאת". לצערנו זאת כבר תופעה יום יומית בתחום האלימות הקשה!
האחריות למעשינו היא אישית, כל אדם צריך לבחור ולהחליט לפעול אך ורק בדרך חיובית! "מה ששנוא עליך , אל תעשה לחברך".
כלומר מכל מה שאמרנו עד כה הסיבה לצרות ובעיות של גוג ומגוג היא המחלוקת הפנימית בין בני אדם, חוסר פרגון ,שנאת חינם, חוסר אחדות.
מה יכול להתרחש בעולם בזמן גוג ומגוג, בזמננו אנו?
אסונות טבע כגון רעידות אדמה מסיביות סופות וסערות, מחלות, בעיות כלכליות, כמו שנאמר בגמרא-היוקר יאמיר, חוצפה- בן קם באביו אישה בחמותה, מלחמות, תאונות וכו'…!
בספר הזהר מסבירים שהתחושה של האנשים בתקופה זו תהיה "הלוואי שיהיה כבר לילה, ובלילה הלוואי שיגיע כבר הבוקר" וכל זה מרוב צרות שבאות אחת אחר השנייה.
בזוהר(הסולם) שמות סעיף צ"ו יש מאמר הנקרא "ביאת משיח". במאמר זה מסביר ר' שמעון בר יוחאי, אשרי מי שיהיה באותו זמן ואוי למי שיהיה באותו הזמן. כלומר שבתקופת עקבות המשיח לקראת גילוי אור גדול יהיו אנשים שיחוו תקופה זו מיתוך סבל רב ויש שלא יחושו את הסבל ואפילו ירגישו טוב.
מה גורם מי יסבול ומי לא? האם יש דרך להתגונן מהדין המתרחש כעת?
ר' שמעון מסביר בספר הזוהר "אשרי מי שיהיה באמונה עליונה" להיות באמונה פירושו לדעת להתחבר לכוח של האור! שורש המילה אמונה, אמן, בגימטרייא 91, זוהי גימטרייא של שני שמות של הבורא (יהו'ה + אדנ'י) המיצגים חיבור בין מציאות עץ החיים למציאות הכלי. לכן להיות באמונה משמעו לדעת להתחבר לעץ החיים.
הדרך החזקה ביותר, להתחבר לכוח עץ החיים, היא אחדות. במציאות היום יומית יש הרבה סיבות מוצדקות לריב ויכוחים ופירוד. אך בסופו של דבר, אפילו אם אנחנו צודקים, כאשר אנו פועלים מיתוך גישה שלילית, מיתוך גישה של אגו, התוצאה היא הפסד!
לכן מי שחי מיתוך אמונה עליונה מבין שיש סדר מוחלט בבריאה גם כאשר זה ניראה במישור הגשמי ההפך!
מה יכול לעזור לנו לחיות מיתוך אחדות? קל יותר להיות באחדות, כאשר מתנהגים בענווה.
מהם הכלים הרוחניים החזקים ביותר, שאפשר להיעזר בהם בתקופה זו?
ספר הזוהר, ע"ב שמות הבורא, אנא בכוח, לימוד קבלה.
האם יש דרך להגן על קרובי משפחתי?
ישנם שמות קבליים דרכם ניתן לגלות אור ושפע של בורא . בקריעת ים סוף, משתמש משה רבנו בהרבה שמות חלקם מתוך התפילה של אנא בכוח, ובכול ע"ב שמות הבורא,מתוכם גם בצרוף יי"ל, ניתן לבצע מדיטציה להגנה עם הצרוף הזה.
על פי הקבלה האותיות מהוות צינור רוחני לשפע האין-סופי, מדיטציה עם האותיות היא אחת הדרכים דרכה ניתן להזרים שפע זה לממד שלנו.
תרגול המדיטציה
מדמיינים אור לבן זורם דרך הצירוף ועוטף אותנו, או את מי שאנו רוצים, באור לבן. כמו שנמצאים בתוך בלון של אור. לאחר מיכן מדמיינים אור כחול שזורם דרך האותיות ועוטף מעל האור הלבן. באופן הזה מתגלה כוח של הגנה. ניתן לכוון גם על אנשים הנמצאים הרחק מאיתנו.

במידה ואהבתם – כדאי להעביר הלאה