שבת חול המועד

קריאת התורה בשבת חול המועד פסח היא בפרשת כי-תשא אחרי כל הסיפור של חטא העגל ותפילותיו של משה רבנו. זו היא גם כן קריאת התורה של שבת חול המועד סוכות.
שבת חול המועד פסח
סיפור מעשה עגל הזהב מופיע בפרשה זו. לכל אחד מאיתנו יש חלק באותה טעות שעשינו בגלגול אחר, במעמד הר סיני. התיקון לכך טמון בחרטה שלנו על שעבדנו עבודה זרה ועל ידי לימוד והבנה מהי עבודה זרה (כדאי ללמוד בספר "חובות הלבבות" של: רבנו בחיי).
"עבודה זרה", בצורה פשוטה, משמעותה המחשבה והאמונה שניתן למשוך שפע מעצמים גשמיים במקום ישירות מאורו של הבורא, לדוגמא: האמונה שהבוס מפרנס אותי, במקום ההבנה שהפרנסה מגיעה מהבורא – באמצעות הבוס.
החלטה לא להתחבר לעבודה זרה וקבלה אישית פנימית שיש כוח בורא אין סופי הנמצא בכל מקום כל הזמן.
בגלל חטא העגל הפסדנו את הכוח של "בלע המוות לנצח". בצורה פשוטה הפסדנו להיות בריאים ללא מחלות, ללא מחלוקות, הפסדנו שפע בכל תחום בחיים .
תיקון חלקי לכך טמון ב-שלושת עשרה המידות שמשה מגלה בפרשה זו. 13 – בגימטריה = אחד בגימטריה = אהבה, היכולת לעלות מעל השפעת הכוכבים ומעל המזלות.
י"ג המידות מושכות שפע מעולמות עליונים על מנת לחזק מחדש את המערכת החיסונית שלנו, מערכות יחסים, בריאות, פרנסה וכל תחום.
בשלוש עשרה המידות מופיעה אות "נ" (הגדולה) .
ה-"נ" הגדולה מושכת אור מספירת ה"בינה" מהעולם העליון. גם כן היא בגימטריה = 50 – מספר שקשור בספירת הבינה.
בהמשך הפרשה יש אות "ר" גדולה שגם כן מושכת שפע מבינה. ביחד הן יוצרות את המילה- "נר" – שזה – שלמות של גילוי אור. בשבת זו, אנו מעוניינים, באמצעות מדיטציה בשלוש עשרה המידות ,ובמיוחד באותיות הגדולות, להמשיך שפע זה אל תוך חיינו , ולעולם כולו.