מגזין אינטרנטי מספר 57   פרשת ראה אב  תשע"ז

שלום לכל אוהבי/חברי מרכז מיכאל

תגובות (במייל חוזר) לדברים הנכתבים, יתקבלו בברכה.

פרשת ראה

שלום רב

בספר נתיבות שלום מבאר את עניין נתינת הברכה והקללה, שאין מדובר בנתינה של חפץ גשמי ולכן נשאלת השאלה באיזו נתינה מדובר כאן?

ומסביר שכל אדם נועד למלא יעוד מסוים מיוחד בעולם, וכל אחד יכול לתקן מה שחברו לא יכול לתקן, ועל השליחות המיוחדת של כל אחד נאמר "ראה", ובלשון אחרת למעשה בפרשה הזאת ניתן הכוח הרוחני שנזכה ליראות ולהבין מהי השליחות האישית שנשלחנו לבצע בחיים האלו.

הברכה, במידה והצלחנו לתקן והקללה במידה ולא הצלחנו!

המילה ראה מופיעה בטבלת ע"ב שמות כשם קדוש שאחת מהמשמעויות שלו היא שנזכה לראות את הדרך הישרה, כלומר שנזכה להבחין לא רק במטרת החיים כי אם גם בדרך הנכונה לממש את המטרה.

מאחל אני לכולה שנזכה להצליח בתיקון שיועד לנו,

בברכה

הרב יחזקאל

 

פרשת ראה – ישעיהו נד:יא-נה:ה

הפטרה זו היא השלישית מתוך שבע הפטרות הנחמה אחרי תשעה באב הנביא ישעיהו מזמין את העם המיואש:הוֹי כָּל-צָמֵא לְכוּ לַמַּיִם, וַאֲשֶׁר אֵין-לוֹ כָּסֶף; לְכוּ שִׁבְרוּ, וֶאֱכֹלוּ, וּלְכוּ שִׁבְרוּ בְּלוֹא-כֶסֶף וּבְלוֹא מְחִיר, יַיִן וְחָלָב. לָמָּה תִשְׁקְלוּ-כֶסֶף בְּלוֹא-לֶחֶם, וִיגִיעֲכֶם בְּלוֹא לְשָׂבְעָה; שִׁמְעוּ שָׁמוֹעַ אֵלַי וְאִכְלוּ-טוֹב, וְתִתְעַנַּג בַּדֶּשֶׁן נַפְשְׁכֶם.הַטּוּ אָזְנְכֶם וּלְכוּ אֵלַי, שִׁמְעוּ וּתְחִי נַפְשְׁכֶם; וְאֶכְרְתָה לָכֶם בְּרִית עוֹלָם (ישעיהו נה:א-ג).

הנביא מעביר מסר פשוט, כאשר שומעים בדבר השם ערוצי הברכה נפתחים, כלומר במידה וערוצי הברכה אצלנו לא נפתחים אנו צריכים לשאול את עצמנו מהי הטעות שלנו, ולבקש מהבורא לראות מהי הדרך הנכונה ללכת בה כדי לפתוח את ערוצי הברכה.

שבת שלום ובשורות טובות

לימוד חדשה באמצעות האינטרנט – לפרטים לחצו כאן

https://www.michael-center.com/?page_id=7585                                                                       

*לזמני השבת לחצו על הקישור המצורף

   http://dat.gov.il/Pages/ShabathTimes.aspx

מרכז מיכאל – בית ללימודי יהדות ורוחניות – רחוב אחוזה 117 קומה ב' רעננה

054-6365057      ת.ד. 145 רעננה 4310101